Vysoké Tatry – 5 tipov, kde ísť na bohaté raňajky, fit obed či bezlepkový koláč

Rozmýšľaš, kam sa vyberieš tento rok na dovolenku? Jednoznačne nevynechaj návštevu Vysokých Tatier. Ak neholduješ poldenným túram, ale za to si radšej vychutnávaš príjemné posedenie v kruhu rodiny pri dobrej káve či jedle, mám pre teba 5 tipov, ktoré sa ti rozhodne zídu  počas oddychovej dovolenky. Dozvieš sa, kam ísť na bohaté raňajky s príjemnou obsluhou, kde si dať zdravý obed a v neposlednom rade, kde nájsť bezlepkové koláče a palacinky. Prajem ti príjemné čítanie! 🙂

1. Nadštandardné raňajky aj z penziónu

Penzión Pleso nemusíte hľadať hlboko v horách. Keď sa autom (alebo peši) dostanete až na vrchol Štrbského plesa, ako prvý vás pri príjazdovej ceste uvíta Penzión Pleso. Nachádza sa po ľavej strane, takže stačí len otočiť volant, zaparkovať na vymedzené miesto a ste tam 🙂 .

Tento útulný penzión ma očaril cenovo dostupným ubytovaním a najmä bohatými raňajkami. Bola som prekvapená, aký rozmanitý výber ma čakal po príchode do reštaurácie. Úhľadne nakrájané rôzne druhy syra, šuniek, zeleniny a ovocia. Našli ste aj kváskový chlieb, domáce koláče, čerstvý pomarančový džús alebo ovsené vločky s mliekom. Nechýbala ani omeleta, hemendex alebo párky. Nemusíte sa obáva nejakých prihrievaných variant týchto jedál. Milá čašníčka sa vás po príchode do reštaurácie osobne opýta, ktoré jedlá si želáte pripraviť a o malú chvíľku vám jedlo rozvoniava na vašom stole, no nie je to úžasné? 🙂

Takisto vám odporúčam, aby ste vyskúšali ich domáce nátierky, ktoré chutia najlepšie s čerstvým kváskovým chlebom.

Najviac oceňujem prístup personálu ku zákazníkom. Penzión má pod palcom jedna milá rodinka, ktorá sa vám snaží byť non stop k dispozícii a poskytnúť vám tie najlepšie služby. U mňa majú tieto raňajky 100 bodov, ktoré rovnako pripisujem aj personálu a službám penziónu. Vrele odporúčam, budete príjemne prekvapení .

2.Vychutnať kávu na terase hotela, prečo nie?

Tak, keď už máme výdatné raňajky za sebou, treba nám ešte jedného silného „turka“ a môžeme sa vydať na túru. Lenže, kde takého dobrého „turka“ alebo presso v Tatrách nájdeme? Objavila som jedno skvelé miesto len pár metrov od Penziónu Pleso. Stačí prejsť pozdĺž Nového plesa a už na vás bude vykúkať Hotel SOREA Trigan *** Štrbské pleso, kde nájdete svoj prídel kofeínu.

Po vstupe do Hotela Trigan vás po pravej strane uvíta hneď prvý bar (lobby bar), s krásnym výhľadom na Nové pleso, avšak ten je otvorený len v poludňajších hodinách. Preto vám odporúčam, aby ste vyšli na prvé poschodie hotela. Práve tam sa nachádza spomínaná terasa.

Popri popíjaní „turka“ som sa tu mohla nerušene kochať výhľadmi na štíty našich Tatier a vychutnávať si štebot vtákov či ten božský tatranský vzduch.

Jednoznačne tu načerpáte sily a možno aj chytíte „brondz“. Avšak to len v prípade, ak by ste svoju „teraskovú“ kávičku predĺžili o nejakú tú hodinku na viac. Ak by ste sa tak rozhodli, v hoteli s tým nemajú žiaden problém! Na terase sú pre vás pripravené aj ležadlá na opaľovanie. 

3.Na zdravý obed do hotela Crocus

Či už patríte medzi nenáročných turistov, ktorí si vystačia s „túrou“ okolo Štrbského plesa, alebo ste vášniví horskí dobrodruhovia, nezabúdajte na doplnenie energie. Keď sa vrátite zo svojej túry, rozhodne zájdite na obed do hotela Crocus****. Oceňujem tu jedlá zo sezónnych surovín, ktoré sa snažia kuchári pripraviť na čo najzdravší spôsob.

Ak sa ešte len chystáte na túru a potrebujete sa najesť do sýtosti, aby ste mali veľa energie na ešte väčšie výkony, odporúčam navštíviť reštauráciu Furkotka.

Šúľance s makom, kuracie prsia s domácim oštiepkom alebo bryndzové halušky či domáci nefalšovaný zákvas – na toto všetko (a ešte viac) sa môžete tešiť v reštaurácii Furkotka.

4.Na osviežujúci nápoj do Cafe Furkotka

Počas slnečných letných dní nám väčšinou po obede padne vhod nejaký osviežujúci nápoj, však? Taký nájdete v Cafe Furkotka! Táto milá a útulná kaviarnička ma prekvapila svojim retro vybavením, príjemnou hudbou a milým personálom, ktorý vám s radosťou a úsmevom na perách pripraví nejeden chutný nápoj či nefalšovaný pomarančový fresh.

Na svoje si tu prídu aj kávičkari či koláčikári.

Kaviareň ponúka aj niekoľko druhov koláčov, medzi ktorými nechýba ani povestný cheesecake či čokoládový tart.

5.Presso zdarma a bezlepkové zákusky nájdeš v Crepes&Caffé

Crepes&Caffé bolo mojím najväčším „tatranským“ prekvapením. Neuveríte, ale oni tu pripravujú aj bezlepkové wafle, palacinky či koláče!

Raj pre všetkých hladných celiatikov túžiacich po sladkom pokušení.

Neodolala som a jeden bezlepkový koláčik som si hneď aj objednala. Môj dvojfarebný bezlepkový cheesecake bol pripravený naozaj fantasticky! Jemný krém a krásny pásik bezlepkového cesta, ktoré držalo pohromade a nedrolilo sa (to sa naozaj musí oceniť 🙂 ).

Tip: Hneď vedľa Crepes&Caffé sa nachádza predajňa ponúkajúca športové oblečenie (Intersport). Ak si tu zakúpite nejaký tovar, obdržíte zľavový kupón, ktorý môžete využiť v Crepes&Caffé (1 kupón = 1 káva zdarma). Mimochodom, tatranský Intersport ponúka úplne iný sortiment (najmä pre bežcov), ktorý nenájdete len tak hoci kde. Treba to využiť, poskúšať si nové druhy oblečenia či topánok, nakúpiť a potom si s radosťou vychutnať kávičku zdarma v Caffe Crepes.

Pevne verím, že som ti mojou reportážou pomohla pri výbere letnej dovolenky. Teším sa na tvoj feedback. Fotky z dovoleniek sú od teba rovnako vítané.

Zdroje:

https://www.nocowanie.sk/slovensko/ubytovanie/strbske_pleso/penziony/115760/

https://www.travelguide.sk/eng/accommodation/pension-furkotka-strbske-pleso_100412_0_1.html

https://www.tripadvisor.sk/Restaurant_Review-g982822-d12323043-Reviews-Caffe_Crepes-Strbske_Pleso_Presov_Region.html

CATEGORY: Reportáž, Všeobecné

Alžbeta Jánošíková

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook