Trápi ťa jarná únava? Inšpiruj sa overenými radami a získaj opäť energiu!

Pomaličky sme sa rozlúčili so zimou a mnohé z nás sa už nevedia dočkať ako si naplno užijú tieto krásne a zväčša slnečné dni. Miesto toho, aby sme cítili príval energie, nás pohltila akási neopísateľná únava a zostávame doma. Preto ti ponúkam 5 jednoduchých rád, vďaka ktorým opäť získaš energiu a svoj voľný čas si budeš môcť naplno užiť! Prajem ti príjemné čítanie a posielam pozitívnu energiu 🙂 .

1. Relaxačný kúpeľ pre chodidlá

Na konci dňa, keď už máš vybavené všetky povinnosti, si dopraj relaxačný kúpeľ pre svoje chodidlá. Veď si na nich stála celý deň, určite si musela prejsť nejeden kilometer alebo si odcvičiť či odbehnúť naplánovaný tréning. Práve počas večera je vhodný čas, aby si tvoje chodidlá oddýchli. Tento kúpeľ si pripravíš veľmi rýchlo a jednoducho, čo je najlepšie, dá sa pri ňom naozaj výborne zrelaxovať.

Ako na to?

Pripravíme si vhodnú nádobu, ktorú naplníme teplou vodou, pridáme 3 lyžice hrubej morskej soli a nohy necháme máčať cca 10 až 15 minút. Aby nám voda nevychladla, odporúčam prehodiť cez lavór uterák.

 

2. Rýchle osvieženie v podobe studenej sprchy

Ďalší trik ako sa vysporiadať s únavou je trošku vzpružiť náš organizmus v podobe teplej a studenej sprchy. Práve striedaním rozličných prúdov vody najlepšie povzbudíme cievy a celý krvný obed. Takisto posilňujeme svoju imunitu a zlepšujeme prekrvenie svalov, vnútroných orgánov i mozgu.

Ako na to?

Na konci sprchovania prepneme teplú vodu na studenú. Sústredíme sa najmä na dolnú časť nôh, kolená, plecia a šiju.

3. Nápoj, ktorý dodá energiu

Stáva sa ti, že ťa napríklad poobede prepadne náhla únava a ty by si najradšej zaliezla do postele a ostala v nej až do ďalšieho dňa? Mám pre teba jednu výbornú radu starých mám, ktorá ti zaručene pomôže a ty budeš môcť fungovať aj počas poobedia a splniť si tak všetky povinnosti.

Ako na to?

Nápoj si pripravíme z 2 lyžíc jablčného octu, zo štipky jedlej sódy, štipky papriky a z lyžičky medu. Všetko necháme rozpustiť v hrnčeku teplej vody. Zaručene ťa nápoj postaví čo najskôr na nohy!

 

4. Káva trošku ináč

Káva je overená klasika, na ktorú sa vždy spoliehame, keď chceme byť ešte chvíľku aktívne a produktívne. Mojou srdcovkou sa stala jemná a plná chuť kávy značky Training coffee. Aby si ešte viac zvýšila povzbudzujúce účinky, dám ti jednu skvelú radu!

Ako na to?

Najprv si pripravíme šálku obľúbenej kávy (ak nemáme doma kávovar, môžeme pripraviť aj klasického „turka“) a potom do nej primiešame štipku korenia a štipku kardamónu. Vďaka tomu sa káva stane ešte silnejšia. 

Pevne verím, že jarná únava ťa prejde a ty si budeš môcť plnými dúškami vychutnávať ďalšie ročné obdobie v kruhu svojich najbližších! 🙂 

CATEGORY: Zdravie

Alžbeta Jánošíková

Články, ktoré ťa môžu zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook