Čo pre mňa znamená zdravý životný štýl?

Zdravý životný štýl je podľa mňa o tom, že sa zmestíte nielen do vytúženej veľkosti 36 či vyhráte triednu súťaž v 12-minútovke, alebo sa dostanete na olympiádu. Je to aj spokojných rodinách, ktoré potešíte v nedeľu zdravým koláčom a na oplátku zasa zhrešíte s vašimi obľúbenými parenými buchtami. Je to o udržiavaní priateľstiev s úsmevom na káve i s kropajami potu v telocvični. Je to o nájdení spriaznených duší, ktoré vás povedú na ceste za vašimi snami.

Zdravý životný štýl pre mňa znamená objavenie lásky, pochopenie rovnováhy i to, že niekedy musíme ubrať plyn a dopriať si kúsok horkej čokolády.

Presne toto posolstvo sa snažím odovzdávať naďalej i prostredníctvom spolupráce s inými webovými portálmi, produktmi či značkami. Hoci pred pár rokmi, keď som s blogovaním začínala, som nemala žiadne poňatia do čoho sa púšťam, ale moja myšlienka o zdravom životnom štýle ma neopúšťala. Popasovala som sa so všetkými polienkami, ktoré hádže osud každému blogerovi, poviem vám, som šťastná, že som to nevzdala. Vaše pozitívne správy, ohlasy, komentáre, jednoducho vaša podpora za to naozaj stojí.   

Ako to celé začalo?

V roku 2015 som založila vlastný webový portál (ďalej už len blog) s názvom www.fit-way.sk, prostredníctvom ktorého som chcela čitateľom na internete odovzdať nadobudnuté skúsenosti z oblasti zdravého životného štýlu. Zamerala som sa najmä na tvorbu fit receptov z kvalitných a zdraviu prospešných surovín vhodných aj pre celiatikov či ľudí trpiacich na laktózu. Obsah na webovej stránke som ozvláštnila aj reportážami z bežeckým pretekov, ktoré som absolvovala s cieľom podať čitateľom dôveryhodnú dávku motivácie.

Dnes na mojom blogu nájdete vyše 150 príspevkov vrátane rozhovorov s inšpirujúcimi osobnosťami či radami ako si vyformovať silné a zdravé telo prostredníctvom efektívnych cvikov.

Na základe spolupráce s kvalitnými značky z oblasti športu a zdravia ponúkam aj informatívne články o ich produktoch a zaručených účinkoch (napr. Ozonicon, Training coffee či Manuka Med z Nového Zélandu). 

 

Keď začala  moja „tour de recepty“ s najvplyvnejším webom na Slovensku

Na môj blog som sa už od začiatku snažila prispievať vždy hodnotný a inšpirujúci obsah, ktorý by čitateľov zaujal a zmenil ich život k lepšiemu. O pár mesiacov neskôr, od založenia blogu, mi prišla ponuka na prácu redaktorky pre jeden z najúspešnejších a najvplyvnejších webových portálov o zdravom životnom štýle na Slovensku – www.fitshaker.sk. Prácu redaktorky som s úctou prijala. Moje zdravé recepty sa zapáčili aj čitateľom na Fitshaker a tak ma manželia Švaralovci (zakladatelia Fitshaker) oslovili aj na ďalšiu spoluprácu, v ktorej zotrvávame dodnes.
Počas tohto obdobia vyšli na knižný trh bestselleri pod názvom Z fitka do kuchyne 1,2,3, špeciál I., II., Fitness diár 2017 a Fitness kalendár 2017, kde pôsobím ako spoluautor zdravých receptov a článkov o motivácii.
Moje príspevky nájdete aj v e-bookoch z dielne Fitshaker, ktoré sa pravidelne zasielajú prémiovým členom blogu každé ročné obdobie (napr. Vianoce bez kíl navyše, Veľká noc v zdravom šate a iné.).
 

Spolupráca od Trenčína, cez Polus až po Nový Zéland

Môj blog zaujal aj viaceré firmy s ponukou na vzájomnú spoluprácu. Medzi ne patrí napríklad Manuka MGO med z Nového Zélandu. Na ich slovenskom webovom portále www.liekymanebavia.sk nájdete i moje zdravé recepty. To ako naozaj chutia koláče s medom Manuka mohli ľudia okúsiť aj na vianočnom evente v Polus city center v Bratislave z roku 2016, ktorý organizovala hlavná distribútorka Manuka medu z Nového Zélandu Veronika Bezáková. Ďalšiu úspešnú spoluprácu, ktorú som nadviazala je s firmou Budiš www.budis.sk, Ozonicon www.ozonicon.sk, Training coffee www.gymprincess.sk či značkou športového oblečenie Nezahučíš Nedáš www.nezahucisnedas.sk.
Moja náplň práce je vytváranie promo článkov, receptov a inšpiratívnych fotiek, kde vždy zakomponujem i produkt značky, s ktorou spolupracujem.

Bloger roka ešte pred maturitou, prečo nie?

Za môj veľký úspech po prvých dvoch rokoch existencie môjho blogu považujem umiestnenie v súťaži Bloger roka 2015 https://blogerroka.sk/2015/news/rebricek-top-blogov-v-desiatich-kategoriach/. Na základe verejného hlasovania a hodnotenia odbornej poroty môj blog v kategórii Zdravý životný štýl obsadil 7.miesto zo všetkých blogov na Slovensku, ktoré prešli výberovým konaním. Prečo to pokladám za úspech? Pretože na svojom blogu doteraz pracujem bez pomoci technikov či iných redaktorov. Rovnako to platí aj o vytváraní receptov či článkov.
Čerpala som zo svojich skúsenosti, využívala kreativitu a fantáziu, vždy sa snažila vložiť i kúsok srdca. Možno práve vďaka týmto „ingredienciám“ môj blog úspešne napredoval i stále napreduje.
 


Keď „rukami“ fit-way prejde bezlepková šunka i voda z Jasenova

Vďaka tejto súťaži som nadviazala spoluprácu aj s firmou Mecom, ktorá sa špecializuje predovšetkým na výrobky z mäsa. Na ich webovom portáli nájdete aj recept http://www.viemecovamchuti.sk/clanok/alzbeta-janosikova z mojej produkcie a stručný popis o mne. Keďže sa špecializujem najmä na tvorbu bezlepkových receptov, počas zavádzania bezlepkových výrobkov na trh, mi ako medzi prvými poskytli aj ochutnávku ich noviniek s nálepkou glutenfree.
S mojim receptom som sa zapojila i do súťaže : „Hľadá sa tvár Zlatíčka, najčistejšej vody z Jasenova“. V internetovom hlasovaní získal 1.miesto, čo predstavovalo výhru v podobe pitného režimu od Zlatej studne http://zlatastudna.sk/recepty/jablkova-vyziva-dojcata-nadychom-skorice/ na pol roka. Táto výhra putovala do Materskej školy 9.mája v Kysuckom Novom Meste.

Moje recepty majú radi wellness i lyžiarske záťahy

Medzi zaujímavé akcie, kde nechýbali moje zdravé jedlá, či prednášky o motivácii patria jednoznačne tieto dva veľké eventy – Fit body wellness víkend v hoteli Marlene *** , organizovaný jednou z najúspešnejších slovenských kondičných tréneriek Mgr. Janou Jánošíkovou – www.fitcvicenie.sk a Lyžiarsky záťah 2017 – https://www.facebook.com/lyziarsky.zatah/?fref=ts .
 

A čo ďalej? Žeby spolupráca s tebou?

Poďme spolu tvoriť niečo výnimočné. Poďme spolupracovať! Rada privítam i ďalšiu spoluprácu. Spoluprácu možno práve s tebou. Pevne verím, že ak spojíme naše sily, výrobky a skúsenosti, vytvoríme niečo výnimočné.
 
Ak máš projekt, výrobok, či nápad, o ktorý sa chceš podeliť a pomôcť tak ostatným, kontaktuj ma na: 

0908 197 257 alebo  alzbetjanosikova@gmail.com

Facebook