Pridaj sa do tímu FIT-WAY a prekonaj svoje vlastné hranice na Wings for Life World Run!

„Na dosiahnutie životných výhier pobežím po zdravej ceste fit way.“ To je slogan nášho blogu www.fit-way.sk. Poďme spoločne prekonať naše vlastné hranice a dosiahnuť tak najkrajšie víťazstvo – zvíťazenie nad samým sebou. Radi ťa privítame do nášho bežeckého tímu FIT-WAY a spoločne si tak odbehne Wings for Life World Run v Bratislave!

Wings for Life World Run: Beh pre tých, ktorí behať nemôžu

„Všetko to začalo jednoduchou, ale zaujímavou myšlienkou na letisku v Moskve. Čo keby sa podarilo rozbehnúť celý svet? Každého, na celom svete, v ten istý deň, v ten istý čas. Beh obrovských rozmerov s jedným jediným bežcom na svojom konci? Svetový beh. Je to vôbec možné? Je!“ opisuje zakladateľka behu.

V roku 2015 som sa zúčastnila tohto jedinečného behu a môžem vám povedať, že to bol zážitok na celý život. A prečo? Viac sa dočítate v mojej bežeckej reportáži z behu Wings for Life World Run z roku 2015. Dúfam, že vám dám dostatočné dôvody na to, aby sme si to odbehli 7.mája 2017 v Bratislave spoločne 🙂 .

Vo vzduchu bolo cítiť eufóriu a šťastie. Ľudia sa usmievali jeden na druhého, držali sa za ruky a spoločne čakali kedy zaznie povestný signál – ŠTART! Presne o 13.00 hod. sa masa ľudí dala do pohybu. Všetci, ešte plní síl a energie, sme bežali smerom k prístavu a mali tak  jedinečnú príležitosť prebehnúť cez jeho nákladnú časť, ktorá je inak pre verejnosť uzavretá. Z prístavu sa trasa stáčala späť do mesta okolo jedného z najstarších slovenských cintorínov – Ondrejského cintorínu a ďalej  pokračovala popri Medickej záhrade až k  historickému centru. Hneď po dosiahnutí piatich kilometrov sme mohli vidieť Slovenské národné divadlo, historickú budovu Reduty aj Slovenskú národnú galériu.  Cez most SNP, popod lietajúce UFO, sme sa dostali do rozľahlej časti Petržalky, kde sme priamou čiarou po Panónskej ceste  dorazili k obľúbenej petržalskej hrádzi. Tí s cieľom „ zabehnúť 10 kilometrov “ sa mohli odpojiť pri železničnej stanici Petržalka. Taký bol aj náš plán tímu FIT WAY.   Naše sily nás však neopúšťali a ja i s mojim ocinom sme bojovali  ďalej. Car catcher nás napokon dobehol pred 17 km. Do cieľa nás doviezli  pripravené zberné autobusy, kde sme obdržali vodu, sacharidy nám doplnili malou sladkosťou a na pamiatku sme dostali tričká s logom pretekov. O pár minút sme vystúpili pred obchodným centrom Eurovea. Tam nás už čakali medaile a plno usmievajúcich sa bežcov.

Mnoho z nás, bežcov, prekonávalo na trati ťažké chvíle a momenty, kedy sme to chceli vzdať. Avšak vďaka behu Wings for Life World Run ľudia bežali srdcom. Jeden druhého povzbudzovali, chytali sa za ruky a dodávali si navzájom energiu.

Kričali sme, že máme na to. Máme na to, aby sme vydržali chvíľu bolesti pre tých, ktorí trpia celý život.

wings for life

Na záver, v mene  tímu FIT WAY, vám odkazujeme – BEŽTE! Už žiadne výhovorky typu –  som mladý alebo príliš starý, že nemám čas a niečo ma bolí. Môj otec prekonal viacero operácií kolien, podstúpil aj operáciu Achilovej šľachy, no napriek tomu sa nevzdáva a inšpirujúco dodáva:  

„Do cieľa vždy vedie cesta, len treba chcieť !“

wings for life

On chcel a dokázal zabehnúť takmer polmaratón bez problémov. Preto si vážte každý jeden deň, kedy ste zdraví, plní sily a máte všetky končatiny.

Bolesť prebolí, bolesť za to stojí!

wings for life

Ak sa cítite odhodlaní na to si odbehnúť  Wings for Life World Run 2017 s nami, neváhajte sa pridať do tímu FIT-WAY. Už sa na vás veľmi tešíme! 🙂

 

100% Z REGISTRAČNÉHO POPLATKU IDE NA VÝSKUM PORANENIA MIECHY

Wings for Life je medzinárodná nezisková výskumná nadácia zaoberajúca sa poranením miechy. Ich misiou je nájsť liečbu na poranenie miechy. Financujú výskum na svetovej úrovni a globálne testy zamerané na liečenie poranení miechy.

Milióny ľudí s poranením miechy majú rovnaký sen. Zapojením sa do svetového behu Wings for Life World Run pomôžete, aby sa ich sen stal realitou.

100% výťažku z Vášho registračného poplatku poputuje na výskumné projekty zaoberajúce sa poranením miechy. Všetky administratívne náklady a náklady spojené s podujatiami nadácie Wings For Life sú výhradne hradené spoločnosťou Red Bull.

Zdroje:

http://www.wingsforlifeworldrun.com/sk/sk/

http://rungo.hnonline.sk/clanky/behy-spravy-aktuality-novinky-zaujimavosti-informacie-reportaze-trening-priprava-zaciatocn-64

CATEGORY: Všeobecné

Alžbeta Jánošíková

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook