Zdravý životný štýl nie je len o krásnej postave a najmenšej konfekčnej veľkosti. Keď začnete pravidelne cvičiť a zdravo jesť, nezaobíde sa to bez zmeny myslenia. Zdravý životný štýl vás naučí pravidelnosti a vytrvalosti. Keď prekonáte prvé zlyhania, stanete sa silnejšími. Nielen fyzicky, ale aj psychicky. Zmenia sa vám hodnoty a priority. Nadobudnete rovnováhu, silu a energiu, ktorá bude nenahraditeľným palivom pre váš život. Potom naozaj pocítite, čo je pravé šťastie.

Lenže tento proces premeny starého Ja na nové Ja, nie je taký jednoduchý ako sa na prvý pohľad zdá. Preto vám uvádzam metaforický príklad, aby ste zistili, čo vás čaká a neminie na ceste za novým, zdravším a lepším JA.

Predstavte si, že sa rozhodnete bežať k vášmu vytúženému cieľu, ktorý sa nachádza na najvyššej hore týčiacej sa pred vami. Obujete si staré tenisky, ktoré zatiaľ nemali šancu nadobudnúť skúsenosti s podobným „terénom“. Oblečiete sa do odhodlania a s radosťou dieťaťa začnete šprintovať naprieč prvému pádu. Nepatríte zrovna do kategórie atlétov, a tak vám s pribúdajúcou nadmorskou výškou dochádza dych. S neuveriteľne pichľavou bolesťou v hrudníku vyzlečiete všetok entuziazmus. Padnete na ostré kamene. Slzami zalepíte krvavé kolená do soľnej náplasti. Napokon pred sebou zbadáte lanovku smerujúcu nadol – k vášmu štartu, z ktorého ste vybehli. Zodvihnete hlavu a vydáte sa ku nej.

Už ste takmer tam, no odrazu zbadáte ženu stojacu na rázcestí. Kýva a volá na vás. Zvedavosť potlačí bolesť a o pár sekúnd sa ocitnete pri nej. Poviete jej o vašom nesplnenom sne, o vašom nepokorenom cieli, ktorý je na vrcholku hory. Zrazu vás chytí za slabé ruky. Pomaličky idete spolu naprieč bolesti. Dodá vám motiváciu na posledné metre do cieľa, ktoré však musíte zdolať sami.

A čo vás čaká na vrchole? Neopísateľne krásny pocit radosti, hrdosti a sily. Zároveň nadobudnete rešpekt a pokoru pred všetkým, čo ste zvládli.  Vo svojom živote získate rovnováhu, ktorá bude prameniť priamo z vášho srdca.Telom bude prúdiť neopísateľná vyrovnanosť. A práve vtedy pocítite naozajstné šťastie.

Každý z nás prahne po spomínanom šťastí. Staviame si ciele, ktoré chceme dosiahnuť. Schudnúť nadbytočné kilogramy, vyhrať boj s chorobou alebo si urobiť vodičák.. Mnohí z nás svoje ciele zdolali a dostali sa až na vrchol hory. Naopak iný sa rozhodli nastúpiť na lanovku smerujúcu do doliny, kde ich zakaždým uvíta len sklamanie a hanba. A niektorí ešte stále váhajú. Ísť vpred aj napriek všetkým strastiam, alebo sa radšej vzdať?

Tento webový portál som vytvorila práve pre vás. Kedysi som stála na podobnom rázcestí ako stojíte vy. Bola somvyčerpaná, bezradná, snažiaca nájsť správny smer. V určitých okamihoch som nevedela popadnúť dych a nieto prekonať ďalšiu náročnú životnú prekážku. Lenže môj neutíchajúci plameň ženúci sa za víťazstvom ešte stále žil. Tak silný a mocný, že ma postavil opäť na nohy. 

„Mojou víziou je, aby som vo vás opäť prebudila tú živelnú túžbu bojovať a nevzdávať sa, tak ako som ju prebudila u seba.“

Mojimi receptami sa vám budem snažiť ukázať, že aj zdravé jedlo je chutné jedlo a najmä skvelé palivo pre vaše telo. Foto tréningy vás zasa udržia v kondícii a neodmysliteľnou súčasťou tohto webu sú aj príspevky o motivácii, ktoré vám dodajú silu pokračovať ďalej. Budem sa vám snažiť byť vždy nápomocná a dať tú najlepšiu podporu. Musíte si však uvedomiť, že váš sen za vás odbehnúť nemôžem. Môžem vám pomôcť, ale do cieľa musíte prísť po vlastných.Teraz je osud vo vašich rukách.

„Bojuj a FIT-WAY bude bojovať s tebou. Poľav a budeš kráčať sám.“

Facebook