Môj tajný recept na vrásky (i na tie, ktoré máme na duši).

Jedna, dve, tri a potom to už prestaneme počítať a začíname maskovať make-upom. A keď to zájde priďaleko, vyťahujeme do boja proti starnutiu všetky esá z rukáva. Lenže, čo keď žiadne eso v rukáve nemáme a už nepomáha ani ten zázračný krém s kolagénom? Ja som začínajúce vrásky poňala po svojom. A teraz sa rada s tebou podelím o môj tajný recept na vrásky ( i tie, ktoré máme na duši ) 🙂 .

Prvý krém proti vráskam

„Jejda, Vám už treba krém s kolagénom.“ Odpovie mi na moju otázku vždy usmiata predavačka s krásnymi, dlhými, čiernymi vlasmi, žiarivým make-upom  a dokonalou čiernou linkou. Nebola neslušná, len profesionálne úprimná voči zákazníčke. A mňa týmto živým faktom profesionálne zabila do zeme. Zrazu som sa cítila taká maličká. Ako klinec, ktorý je už pekne zatĺknutý do steny. Jediné, čo zo mňa vyšlo bolo niečo medzi zahabkaním, ktoré napokon skĺzlo do vystrašeného úsmevu. „Preboha, mám 20, ako budem vyzerať v 30tke?!“ Zmocnila sa ma panika. Neupokojovala ma ani príjemná hudba, či vôňa parfémov vznášajúcich sa v predajni.  „Je čas vyhladiť si vrásky.“  S odhodlaním som nasledovala predavačkine kroky smerujúce k malým zázrakom ukrytých v škatuliach.

Okrášľovácia kúra po domácky

Tabletky vodou zapité – splnené, objednávka ku doktorke – vybavená, odpísanie na pracovné emaily – splnené, budíky na ďalšie tabletky – nastavané. Vypla som wifi na mobile, dnes mám okrášľovací deň – deň len pre seba. Tak sa teda poďme pustiť do toho. O pár minút som si už skúmavo prezerala moju tvár. Napínala som na nej svaly až to vyzeralo, že robím všelijaké vtipné grimasy, ale ja som sa len snažila nájsť správne napnutie tváre, kde by mi tie vrásky nebolo vidno. Po chvíli som to však vzdala, hold, tá predavačka mala predsa len pravdu. Počas nasledujúcej hodiny som sa podrobila detailnej kúre, ktorá sa skladala nielen z krému, ale aj z ďalších kozmetických produktov. (Pani „Dokonalá linka“ ma presvedčila, že ich NAOZAJ už potrebujem!).

Môj tajný recept na vrásky (i na tie, ktoré máme na duši).

Režisérka minulosti

Ranná procedúra ma celkom vyšťavila a tak som si išla prichystať ovsenú kašu s ovocím. Na stole vedľa kaše pribudla aj moja obľúbená šálka s kávou a nová kniha určená špeciálne na dnešné fyzické i duševné okrášľovanie. V tej chvíli som nerobila nič významné pre ľudstvo, žiadna práca, žiadne telefonovanie, žiadne učenie. Len ja a všetko to, čo mám rada. Popíjala som kávu, otáčala listy. Občas som odtiahla zrak od zaujímavého citátu a rozmýšľala o sebe. Zachovala by som sa rovnako ako hrdinka knihy? Čo by som urobila inak? Čo by som napravila a čo by som vrátila späť? „Čo by som vrátila späť?“  Táto otázka ma vyviedla z pozornosti upriamenej na dejovú líniu príbehu a prinútila ma zamyslieť sa nad tým mojim. Uhm, asi by som vrátila späť všetky lieky, na ktoré ma už vyše mesiaca upozorňuje môj budík. Vrátila by som aj kruhy pod očami z nedostatku spánku. A napokon by som vrátila i tie vrásky, ktoré sa mi spravili z vyčerpania.

Keby som mala tú možnosť začať od znova, určite by som sa mala viacej rada. Rada na toľko, aby som si občas vydýchla.

Tajné rande 

Jednoducho by som ľúbila viac samú seba. Dávala by som si rande u kaderníka, kozmetičky, a potom si odskočila na tú fajnú kávu, ktorú robia na Trojičnom námestí. Len tak sama so sebou. Viacej by som počúvala moje telo. Viacej by som spala, jedla a vyložila si po práci nohy na stôl. Spomalila by som kroky a užívala si ten pocit, keď mi šuští lístie alebo škrípe tuhý sneh pod nohami. Chcela by som častejšie pozerať na modré nebo ako na modrý displej mobilu. Chcela by som byť prvá, ktorá v zrkadle uvidí prvú vrásku či šedivý vlas. Keby som mala tú možnosť začať od znova, chcela by som sa naučiť nielen bežať rýchlo, ale aj kráčať pomaly. Kráčať tu a teraz, sama za seba. Vychutnať si čas, ktorý mám v tú chvíľu len pre seba.

Môj tajný recept na vrásky (i na tie, ktoré máme na duši).

Nové posolstvo

V kuchyni sa vznášali posledné voňavé spomienky na raňajky a čerstvo namletú kávu. Spomienky na ne sa s každou prečítanou stranou vytrácali a vytrácali, až napokon úplne zmizli. Bolo na čase pustiť sa do prípravy obeda a opäť rozvoňať celú miestnosť. Špinavý riad som išla vziať do drezu, keď mi v tom zazvonil nastavený budík, ktorý ma vrátil naspäť do reality. Teraz som nepočula klasickú zvučku ako vždy. Počula som akési nové poslanie: „Dopraj si viac takého oddychu ako dnes.“ A v tom, akoby som našla odpoveď na moje vrásky, opadnuté kútiky pier a tú hŕbu tabletiek na stole.

Môj recept proti vráskam

Milé žienky a dievčatá, keby som raz bola predavačkou a vy mojou vystrašenou zákazníčkou z vrások, poradila by som vám toto: 1.) nájdite si aspoň raz za týždeň čas pre seba (hoďku, dve alebo len 15 minút) a venujte sa presne tomu, čo si za iných okolností dovoliť nemôžete, 2.) trénujte si vypúšťanie starostí z hlavy, 3.) a začnite ľúbiť samú seba tak veľmi až vám tá láska raz nedovolí opäť si ublížiť a byť nešťastnou. Neviem, či sa vám potom úplne vyhladia vrásky na čele, ale zmiznú aspoň tie, ktoré sú vykryté vo vašej duši 🙂 .

Prajem vám krásny, ľúbezný a pohodový február!

 

Ďalšie články o ženách a pre ženy:

Ženy, ktoré v sebe objavili vášeň pre šport. 

V čom spočíva sila ženy? 

Odvaha – máš jej dostatok? 

CATEGORY: Krása, Motivácia, Zdravie

Alžbeta Jánošíková

Zdravé koláčiky na poobedné maškrtenie:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook