Ešte stále si neobul bežecké tenisky? Dám ti dobrý dôvod na to, prečo by si mal začať behať!

Tento článok sa neopiera o žiadne vedecké štúdie, opiera sa o ľudskú skúsenosť. A chce ti odovzdať len jedno veľké bežecké posolstvo. Aké? To sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch. Ak si ešte stále neobul bežecké tenisky, teraz je ten najvyšší čas, aby si ich vytiahol a išiel ich poriadne prevetrať. Prajem ti príjemné čítanie 🙂 .

Stereotyp náš každodenný

Azda každý z nás miluje tie krásne víkendové rána, kedy nás zobúdzajú slnečné lúče, ktoré sa predierajú cez žalúzie ku nám do postele. Máme chuť si pripraviť výdatné raňajky, voňavú kávu a popri tom si zobrať do rúk dobrú knižku či prelistovať časopis. Jednoducho, začať krásny víkend niečím, čo nás naladí do pohody. Avšak väčšinou tento rituál do hodinky skončí a my sa znovu začneme venovať našim povinnostiam. Myseľ upadne do stereotypu. Zabúdame na pohyb. Telo stuhne na stoličke a my zostaneme doma celý deň, ba dokonca aj celý víkend!

Čo tak si dať prehliadku mesta miesto raňajok?

Poradím ti jednu radu, s ktorou sa tvoje rána stanú oveľa plnohodnotnejšími! Budeš nabitý entuziazmom a vydržíš sa usmievať až do večera. Hneď ako vstaneš, opláchni si tvár, daj si pohár citrónovej vody, obleč sa, zaviaž si šnúrky na bežeckých teniskách a vybehni do toho krásneho slnečného a sviežeho rána! Prekonaj myšlienky, ktoré sa ťa snažia udržať v posteli do 10tej a miesto toho radšej vstaň o hodinku skôr a choď si zabehať.

Nestíhaš s dychom? To je v poriadku, len pokračuj

Prvé metre sa ti budú zdať spočiatku celkom namáhavé, ale nevzdávaj sa. Telo sa o chvíľku prekrví a ty naberieš správne tempo. Nohy zrýchlia a dýchanie sa stabilizuje. Fyzicky budeš na tom v poriadku, ver mi. A čo s tou psychikou? Tá bude na tom ešte lepšie.

Už len pri pohľade na zobúdzajúcu sa ulicu, ktorou budeš prechádzať, ťa prinúti vnímať okolitú krásu. Napríklad krásu rannej rosy na stromoch, ktorá sem-tam na teba spadne. Alebo veselé štebotanie vtákov. Pokiaľ ti ulice nepostačia a ty sa vydáš objavovať lesy, či okolité lúky obklopujúce rušné mesto, urobíš len a len dobre.

Jedna šikovná finta, ktorá sa ti zíde pri rannom behu

Tá príroda ťa pohltí. Upokojí a dodá ti akúsi magickú energiu. Nemusíš ísť rovno do Tatier, obrátiť sa a zasa cestovať domov. Postačí ak vybehneš na najvyšší bod v meste. To je moja ďalšia finta pri rannom behu. Vybehnem až na najvyšší bod v meste, z ktorého mám nádherný výhľad na celú krajinu. Všetky tie domčeky, ktoré si ukryté v objatí mohutných hôr. Ten pohľad je na nezaplatenie.

„Ranný beh je ako meditácia. Budete na chvíľku sami so sebou i so svojimi myšlienkami. Hneď od rána si spravíte akúsi malú očistu a keď prídete domov, budete plní endorfínov a dobrej nálady.“

Prečo prekonať lenivosť a ísť behať?

Preto ti radím, prekonaj teplo periny a lenivé myšlienky, ktoré ťa nútia zostať doma a nevychádzať do toho chladného rána.. Prekonaj všetky výhovorky, pretože to, čo ťa čaká za dverami, keď vybehneš, nie je mučiareň. Celý beh je o prekonávaní seba samého. O posúvaní svojich hraníc. O formovaní myslenia. O budovaní charakteru. Čo ťa čaká po odbehnutí domov? Je to šťastie. Šťastie, ktoré ťa bude vítať po každom odbehnutom tréningu, keď otvoríš celý upachtený svoje dvere a s hrdosťou si vyzuješ bežecké tenisky. Sľúb si, že to aspoň raz vyskúšaš. Nemáš, čo stratiť. Jedine získať. 🙂

 

Keď udrie búrlivá bolesť..

…Ozonicon®  ju bleskovo odstráni. Medicínsky ozón, ktorý bol doteraz prístupný len operačne a injekčne v prípade najväčších bolestí je odteraz dostupný v podobe ľahko aplikovateľnej emulzie Ozonicon® každému, komu bežná bolesť bráni v radosti zo života a pohybu. Tento úžasný emulgél používam pravidelne a môžem potvrdiť, že mi veľmi pomáha na moje unavené „bežecké“ kolená a šľachy. Práve preto ho chcem odporučiť aj tebe, aby si si mohol vychutnať príjemný pocit z odbehnutých kilometrov. Pre viac informácii neváhaj navštíviť webovú stránku ozonicon.sk .

CATEGORY: Všeobecné, Zdravie

Alžbeta Jánošíková

Vyformuj si postavu s týmito cvikmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook