Editoriál na január: Zabudnime na predsavzatia. Naučme sa „ učiť sa “.

Diár sme si kúpili ešte v novembri, aby sme mali možnosť vybrať si ten najviac motivačný. Potom sme zamierili do papiernictva po transparentné zvýrazňovače. 4 predsavzatia rovná sa 4 zvýrazňovače. Zamrmleme si popod nos a pritom otvárame prvú stranu super motivačného diára. Tak a je to tu. Prvého prvý, prvý deň v roku, do toho to vyšlo ešte na pondelok. To je znamenie, že od tohto „pondelka“ všetky vytýčené predsavzatia dáme. V reči motivačného diára – odfajkneme zvýrazňovačom.

Lenže všetky vieme, ako to vždy dopadne so začiatkami, ktoré odštartujeme v pondelok, však? Prejde pár pondelkov a náš motivačný diár len smutne oddychuje niekde v šuplíku so zvýrazňovačmi a našimi minulými sľubmi, ktoré sa premenili na súčasné chyby.

Ja som si kúpila celkom klasický diár, aby sa nepovedalo aj nové pero pozitívnej farby. Zapísala som si tam zatiaľ všetky dôležité dátumy, stretnutia a oslavy, ktoré ma najbližšie čakajú. Tak ako to robím každý rok s jednou malou výnimkou. Rozhodla som sa odľahčiť krásne hebký papier mojimi predsavzatiami. Nech ho potom z nesplnených cieľov, tak neťaží chrbát. Predsa len čaká ho dlhých 365 dní života.

Tento rok som sa rozhodla napísať moje veľké sny a malé ciele, ktoré ma k nim dovedú priamo do hlavy. Už nechcem moju lenivosť, netrpezlivosť a nezodpovednosť zatvárať do šuplíka. Predsa len starnem a s vekom by mala pribúdať i zodpovednosť za všetky moje činy i nečiny. Tento rok som si stanovila len jedno predsavzatie, naučím sa „učiť sa“. Učiť sa nemýliť si prestávku s cieľovou páskou. Učiť sa, plnotučne oddychovať a nízkotučne stresovať. Učiť sa správne navážiť „deka“ času pre  všetky úlohy v diári. Aby nebolo ani málo, ani veľa. Tak akurát pre každého. Učiť sa, vynoriť nad hladinu, keď sa ponorím do novej príležitosti. Učiť sa počúvať srdcom a radiť sa s intuíciou. Učiť sa mať rada samú seba i keď mám zlý deň a cítim sa pod psa. Učiť sa zadarmo predávať šancu na nový začiatok tým, ktorým sa v očiach leskne dopyt po odpustení. Učiť sa láske, ktorá raz predsa len všetko zahojí..

Január sa bude na www.fit-way.sk niesť v znamení „učenia sa“, a preto som pre vás pripravila súbor rýchlych, chutných a zdravých receptov. Vďaka vymakaným postupom s fintami sa naučíte, ako pripraviť napríklad vynikajúce sladké raňajky z ovsených vločiek, čaká vás recept aj na extra výživné pšenové guličky, ale môžete sa tešiť aj na hlavné jedlo z quinoe alebo pohánky. Mám pre vás pripravené aj rozhovory so zaujímavými ľuďmi z oblasti cestovania a módy, ktoré vás naučia nazerať sa na ten náš malý/veľký svet z iného uhla. A keby ste sa, nedajbože, cítili pod psa už v januári, pevne verím, že moje články o motivácií vám pozdvihnú kútiky pier dohora. Ak vyjde všetko ako má, so sestrou Jankou Jánošíkovou vám radi naservírujeme aj efektívne cviky, také, aké na začiatok roka privíta každý, kto zhrešil na Vianoce viac ako mal.

PS: Ešte si treba zaobstarať zvýrazňovač na ten náš „hlavový“ diár a môžeme sa pustiť do práce!

S láskou Alžbeta

CATEGORY: Všeobecné

Alžbeta Jánošíková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook