Chceš ísť na bikini fitness? Kika ti poradí, ako dosiahnuť krásnu postavu a dotiahnuť to až na súťaž!

Nejedna z vás scroluje po nociach Instagram a v kútiku duše sníva o tej krásne postave, ktorou sa pýšia ženy súťažiace v kategórii bikini fitness. Tá sebadôvera a istota, ktorá srší z tak mladých a krásnych dievčat. „Určite je veľmi úspešná, žiadaná, obdivovaná…“ povieš si v duchu a o pár minút potajomky vyjedáš chladničku. Aspoň vtedy sa cítiš šťastná. Kika objavila ešte väčšie šťastie a teraz ti ponúka návod ako to dosiahnuť! Nebuď priemerná, buď výnimočná, tak začni na sebe makať už dnes!

1. Ach, tie začiatky

Pre štyrmi rokmi som si neustále na internete pozerala fotky krásnych bikini fitness žien. Vždy som si v duchu povedala, kiež by som raz bola ako ony. Nabrala som odvahu a začala som na sebe makať. Lenže malo to jeden háčik. Vôbec som netušila, ako sa to robí. Čo mám jesť, ako mám cvičiť, čo si môžem dovoliť a čo nie..

Keď som začínala s mojou premenou, bola som úplne stratená. Spočiatku som sa hanbila cvičiť vo fitku, a preto som len behávala. Neskôr som cvičila  podľa videí na internete, ale vnímala som to ako cvičenie bez systému, a tak som sa odhodlala osloviť fitnes trénera. Vďaka nemu som sa naučila správnu techniku cvikov a vyhla som sa zbytočným zraneniam.

Počas mojej premeny som urobila množstvo chýb, ale poučila som sa z nich a teraz je všetko v rovnováhe.

Moja rada:

Na začiatku možno nebudeš vedieť, ako máš začať. Netráp sa. Po čase sa všetkému naučíš, zdokonalíš sa a zlepšíš sa. Najpodstatnejšie je, aby si bola pevne rozhodnutá pre svoju zmenu a začiatok novej životnej kapitoly. Dôležité je, nikdy sa nevzdať a neporovnávať sa s iným. A neustále prekonávať samú seba. A ak by si si nevedela rady, nehanbi sa požiadať o radu skúsenejších ľudí 🙂 .

2. Stanovenie cieľov

Môj počiatočný cieľ bolo schudnúť nadbytočné kilogramy a neskôr ísť na súťaži v kategórii  bikini fitness. A tak som sa pustila do práce. Pomaly, ale isto moja postava naberala pekné tvary, a preto som sa rozhodla popri štúdiu na vysokej škole súťažiť za klub IvetFit v Nitre.

V roku 2015 som si svoj sen napokon splnila. Moja prvá súťaž bola pre mňa nezabudnuteľná! Naplnenie môjho sna bolo pre mňa neopísateľné šťastie. Všetka tá drina za to naozaj stála!

Moja rada:

Ideš sa púšťať „do veľkého neznámeho“ a nevieš ako začať, preto je potrebné si stanovať ciele, ktorých sa budeš počas tvojej cesty „pridržiavať“. Tým pádom predídeš sklamaniu. Ako na to? Jasne si určiť cieľ, ktorý chceš dosiahnuť. Napríklad schudnúť 5 kilogramov, vyhrať preteky na 5 km, naučiť sa plávať prsia, atď. Potom si napíš malé ciele, vďaka ktorým sa budeš posúvať ďalej a ďalej až ťa napokon dostanú k tvojmu vytúženému úspechu. Rátaj, že prídu aj horšie časy, preto sa snaž stále motivovať a dodržiavať tréningový plán či zdravý jedálniček.

 bikini fitness Kristína Horkovičová

3. Príprava je polovica úspechu

Za súťažnú formu vďačím aj mojej skvelej trénerke, ktorá mi vždy pomáhala či už pri cvičení alebo stravovaní. Ale nezaobišlo sa to ani bez tvrdej prípravy, ktorú som si musela odcvičiť. Dodržiavania jedálnička, na ktorý som si musela nakúpiť suroviny a neskôr ho aj pripraviť. Neustále som bažila po nových informáciách, článkoch či radách, ktoré by ma posunuli o kúsok ďalej k môjmu cieľu. Práve preto, som si spravila aj Kurz osobného trénera v asociácii SAKFST, kde ma naučili základy v oblasti zdravého stravovania a tréningu.

Moja rada:

Študuj nové recepty, čítaj motivačné knihy, var a peč zdravé jedlá. Ak objavíš nejaký kvalitný kurz, ktorý by ťa obohatil o ďalšie vedomosti či zručnosti, neváhaj sa prihlásiť.

To všetko je jedna veľká príprava, ktorú keď neabsolvuješ, neuspeješ.  

4. Hurá na prax!

Ak chceš vyzerať (nielen) v bikinách výborne treba si uvedomiť dôležitú vec. Vyvážená a zdravá strava  je základ, bez ktorého neuvidíš progres. Plus cvičenie, ktoré beriem už ako súčasť plánu 🙂 . Čím teda nahradiť hranolčeky, hamburgery a pizzu?

Aby si mala energiu na športové výkony, treba dopĺňať do tela sacharidy (ovsené vločky, zemiaky, ryža, batáty, cestoviny, ovocie). Po tréningu zasa telo potrebuje prísun bielkovín (kuracie mäso, ryby, hovädzie mäso). A v poslednom rade netreba zabúdať ani na zdravé tuky (olivový, kokosový olej, oriešky, avokádo).

Moja rada:

Teraz hurá do fitka a aj do kuchyne! Pamätaj, že 70% úspechu je strava, no to neznamená, že vo fitku budeš flákať. Bohužiaľ, pre želaný efekt treba dať do všetkého maximum.

Treba makať, lebo so selfie v šatni sa ti postava nezmení (dokonca tak ani neschudneš).

 bikini fitness Kristína Horkovičová

5. Zlyhania a pády sú dovolené!

Tie čakajú každého. Ale treba sa na ne pripraviť. Zlyhania sú súčasťou procesu premeny. Keď prekonáme pády, bolesť a zlyhania, stávame sa predsa silnejšími, odolnejšími, vytrvalejšími. Práve tieto malé víťazstvá nad samým sebou nás posúvajú vpred.

Moja rada:

Negatívne obdobie počas premeny je nevyhnutnosťou. Garantujem ti, že príde. Netreba sa vzdávať, treba vytrvať. A hlavne sa neporovnávať s inými! Každý z nás je predsa iný, jedinečný. Takže dôležité je vyhrať sám nad sebou každý jeden okamih, keď sa budeš chcieť vzdať. Neustále sa snaž byť lepšia ako včera. A popri tom všetko nezabúdaj počúvať svoje telo 🙂 .

6. Konečne šťastná

Moje najväčšie víťazstvo bolo, keď som sa postavila na súťažné pódium. Prvý krát na jeseň v roku 2015. Potom som si dala rok a pol pauzu a teraz som absolvovala jarné súťaže vo federácii SAKFST. Bola to taká čerešnička na torte po tej celej snahe. Netvrdím, že to musí byť aj tvoj cieľ. Niekomu stačí, keď sa pozrie do zrkadla a zistí, že má menšie bruško alebo guľatejší zadok.

Keď ráno zistíš, že rifle, ktoré ti predtým boli dobré, sú ti zrazu také veľké. Aj to je víťazstvo. Všetko sa ráta.

Moja rada:

Športom si vytváraš aj charakter. Buduješ si návyky. Učíš sa disciplíne a zodpovednosti. To všetko ťa pripravuje na úspech (nielen ten športový, ale aj pracovný či osobný). Budem ti držať palce, máš na to 🙂 !

bikini fitness Kristína Horkovičová

Kike ďakujem za jej podelenie sa o jej rady a tipy ako to dotiahnuť až na súťažné pódium v kategórii bikini fitness. Pevne verím, že ťa inšpirovala a ty budeš môcť mať o jednu veľkú motiváciu na viac 🙂 .

 

V prípade ďalších otázok, neváhaj kontaktovať Kiku aj na:

FB: Kristína Horkovičová

Instagrame: h_kikus02

Email: kristina.horkovicova@gmail.com

 

CATEGORY: Krása, Rozhovory, Všeobecné

Alžbeta Jánošíková

Podobné články, ktoré ťa môžu zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook