Bezlepková pizza, bagetka, koláč. Vieme, kde sa v Prahe naje každý celiatik.

Miluješ jedlo a chystáš sa do Prahy? Lenže, čo z toho, keď si celiatik, smutne si povzdychneš. Aby som dala nádej každému, kto dodržiava bezlepkovú diétu, prešmejdila som ulice od Václaváka až po Pražský hrad. A našla som! Reštaurácie, bistrá, kaviarne. Tradičné jedlá, rýchlovky do ruky, vynikajúce koláče. Teraz by som sa chcela podeliť o moje spomienky na bezlepkové špeciality. Dobrú chuť a príjemné čítanie.

Bezlepkové reštaurácie, bistrá a kaviarne v Prahe

1.Rýchlovka do ruky

Bageterie Boulevard ma príjemne prekvapila. Ich bezlepkové bagety sú doslova famózne. Čerstvé, chrumkavé, plnené len tými najčerstvejšími surovinami. Zaujímavé kombinácie od vegetariánskeho „Caprese“ po špeciality s lososom, kuracím/teľacím/hovädzím mäsom. Na bagetu si počkáte približne 4 až 8 minút. No výsledok stojí za to! Tak teraz si ju stačí len zobrať do ruky a vydať sa chrúmajúc ulicami veľkomesta objavovať pamiatky.

Čo odporúčam?

Bezlepkovú lososovú bagetu so šalátom a domácim dresingom. Jednoznačne!

Kde sa nachádza Bageterie Boulevard?

Bagetéria Boulevard v Prahe nie je len jedna. Ich 15 prevádzok je rozmiestnených po celom centre Prahy. Adresu vám písať nebudem, určite na jednu z nich počas svojej cesty natrafíte 🙂 .

 bageteria boulverd praha bezlepková reštaurácia

2.Príprava pred očami

Vapiano reštaurácia je raj nielen pre chuťové poháriky, ale aj pre oči. Jedlo, ktoré ste si vybrali z pestrého, zdravého menu vám kuchári pripravia priamo pred očami. Sem-tam mu môžete do toho varenia skočiť, a poprosiť ho o viacej parmezánu či zeleniny. Vyjde vám v ústrety 🙂 . Veľmi pozitívny zážitok nielen z jedla, ale aj z príjemného prostredia. Hoci reštauráciu navštevuje množstvo ľudí, každý si nájde svoje miesto alebo kútik, kde sa zašije a v pokoji si vychutnáva obed alebo večeru. Pokiaľ sa chcete zdržať i na kávu, žiaden problém. Reštaurácia je spojená s útulnou kaviarňou, kde podávajú  len samé zdravé dezerty a vynikajúcu kávu.

Čo odporúčam?

Rizoto s kuracím mäsom a parmezánom. Alla dente. Tak ako má byť. Určite nesklame.
Cheesecake v sklenenom pohári. Taak lahodný a ľahký zároveň!

Kde sa nachádza Vapiano?

OC Quadrio, Spálená 2121/22, 110 00 Nové Město

Vapiano bezlepková reštaurácia praha

3.Niečo pre tajnostkárky

Pokiaľ sa snažíte dostať do formy, ale chuť na niečo nezdravé je silnejšia, v Prahe  môžete urobiť jednu výnimku. Reštaurácia Alriso risotteria italiana má v ponuke aj bezlepkové pizze a kvalitné vínko z českých, talianskych i čilských vinohradov. Táto reštaurácia je ideálna na večer v kruhu najbližších priateľov a jedného malého (ne)zdravého tajomstva bez lepku. My sme si tam s babami príjemne oddýchli. A tie kalórie na viac sme na druhý deň poctivo vychodili 🙂 .

Čo odporúčam?

Klasiku margaritu alebo quatro formaggi.
Biele suché Chardonney – rozlievané.

Kde sa nachádza Alriso risotteria italiana?

Betlémské nám. 11/259, 110 00 Staré Město

alriso rissoteria praha bezlepková reštaurácia

4.Romantická večera pre dvoch

Len ja, ty a Praha. Pokiaľ idete na výlet iba s partnerom, mám jeden skvelý tip, ktorý sa bude páčiť každej romantičke. Terasa u Prince. Keď som tam bola kedysi s priateľom, ktorý ma tam zaviedol, bez toho, aby som o tom vedela, bola som bez slov. Neviem či mi vyrazila dych viac terasa, alebo to jedlo, ktoré nám priniesli. Oceňujem originálne aranžovanie pokrmov, kombináciu chutí a to všetko so slnkom nad nami. A ešte jedna maličkosť. Terasa sa nachádza oproti Orloju. Pokiaľ máte záujem o obed alebo večeru, treba sa vopred rezervovať, odporúčam včas, býva to vybookované.

Čo odporúčam?

Veľký mäsový špíz s miešaným šalátom.

Kde sa nachádza Terasa u Prince?

Staroměstské náměstí 29, Praha 1, 110 00

praha bezlepkové reštaurácie

5.Nečakané prekvapenie

Osobne nie som zástanca veľkých reťazcov, ktoré často uprednostňujú kvantitu nad kvalitou, ale kaviareň Starbucks na Václavskom námestí ma príjemne prekvapila. Podávajú tam aj niekoľko druhov bezlepkových koláčov. Myslím, že návšteva tejto kaviarne je ideálnou voľbou vtedy, pokiaľ potrebujete súrne zvýšiť hladinu cukru v krvi. Koláčik bol vynikajúci, na mňa priveľmi sladký.  Ale na druhej strane pomohol „nakopnúť“ na celodennú túru po pamiatkach. Za mňa áno 🙂 .

Čo odporúčam?

Bezlepkové brownies s orechami.

Kde sa náchadza Starbucks?

Dve prevádzky nájdete na Václavskom námestí. Ďalšie prevádzky lemujú ulice, ktoré sa tiahnu ku Karlovmu mostu. Posledný Starbucks som videla na vyhliadke pri Pražskom hrade. Určite jeden po ceste nájdete 🙂 .

bezlepkové reštaurácie praha

Toto bol môj výber bezlepkových reštaurácií v srdci Prahy. Pevne verím, že si tento výlet vychutnajú nielen vaše oči, ale aj spokojné brušká. Šťastnú cestu a dobrú chuť bezlepkáči!

 

Pokiaľ sa ti páčil môj článok, neváhaj napísať spätnú väzbu vo forme komentára, prípadne tipy na ďalšie články. Ďakujem krásne!

CATEGORY: Reportáž, Všeobecné

Alžbeta Jánošíková

Moje zdravé recepty, ktoré vrele odporúčam:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook