10 zaručených tipov, vďaka ktorým budeš mať dokonalé oči a mihalnice

Zvodný pohľad, ktorým okúzliš svoje okolie? Po takom túži každá z nás, však? Ak ešte stále bojuješ s nanášaním maskary, s opuchmi okolí očí alebo by si chcela dosiahnuť objem rias aj bez drahých výrobkov, prečítaj si tento článok. Rada sa s tebou podelím o tipy a rady ako docieliš dokonalé oči a mihalnice.

1. Preč s opuchmi

Stačí trocha únavy a hneď ju vidieť na očiach, okamžite opuchnú. S týmto problémom sa my, ženy, stretávame často. Aby sme sa opuchom očí vyhli, odporúčam ti nasledovný trik. Dva štvorčeky gázy namoč do vody s kockami ľadu. Potom ich vyžmýkaj a prilož si ich na 10 minút na viečka.

2. Na začervenané oči

Sčervenali ti očí? Na vyrovnanie tohto farebného efektu použi v líčení ako doplnkový odtieň modrú. Potláča podráždenosť a tvoje oči budú vyzerať oveľa lepšie 🙂 .

3. Svieži pohľad

Prípravky, ktoré sú určené na starostlivosť o očné okolie skladuj v chladničke. Zvýši sa ich účinnosť. Chlad urýchli prekrvenie pokožky a tvoj pohľad bude pôsobiť mladistvejšie.

4. Husté mihalnice 

Máš príliš jemné a riedke mihalnice? Aj to sa dá veľmi ľahko vyriešiť! Najskôr ich jemne prepudruj a potom použi maskaru. Objem sa zväčší raz dva.

5. Efektívna improvizácia

Potrebuješ dosiahnuť naozaj exkluzívny vzhľad pomocou nádherných mihalníc? Vyskúšaj trik s klieštikmi. Ich efekt bude viditeľnejší, ak ich krátko zahreješ fénom. A keď mierne vychladnú, „nakulmuj“ si nimi mihalnice. Ale pozor, klieštiky nesmú byť horúce! Tento trik odporúčam využi len príležitostne.

6. Žiadne fľaky

Aj keď sa snažíš dávať pri líčení pozor, občas sa ti podarí s maskarou „pošmyknúť“ a tvoje očné okolie je poznamenané čiernou farbou. Ako sa tomu vyvarovať? Na očné viečka si jemne prilož vypuklú stranu lyžice a a potom začni s nanášaním maskary.

7. Presné línie

Presná linka potrebuje ostrú ceruzku. Aby sa jej špička nezničila, nechaj ju cez noc v chladničke. Ak tuha príliš stuhla, pred použitím ju krátko zahrej nad zapaľovačom a potom začni s líčením.

8. Pevná ruka

Zdá sa ti nemožné namaľovať si očnú linku alebo naniesť maskaru bez toho, aby si mrkla a nerozmazala sa? Vyskúšaj pri nanášaní otvoriť ústa dokorán. Nie je to síce sexi, ale pokojné líčenie to zaručí na sto percent 🙂 .

9. Náhradný odličovač

Neostala ti ani kvapka odličovača na oči? Odporúčam ho nahradiť obyčajným kravským mliekom. Naozaj to funguje!

10. Bezbolestné trhanie obočia

Ani jedna z nás nemá rada nepríjemnú pichľavú bolesť pri trhaní obočia, však? Ešte pred samotným trhaním skús chĺpky obočia pretrieť tampónom namočeným v 60-percentnom alkohole. Alebo namiesto toho prejdi po obočí kockou ľadu.

 

Pevne verím, že ti tieto tipy a rady pomôžu a tvoje mihalnice a oči sa stanú presne také krásne, aké si ich želáš! 

CATEGORY: Krása

Alžbeta Jánošíková

Články, ktoré ťa môžu zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Facebook